Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na XXI Koncert Charytatywny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 13.04.2014 o godzinie 16-tej w auli UAM w Poznaniu.
Gwiazdą koncertu będzie Barbara Broda-Malon, która wraz z zespołem zaśpiewa piosenki Anny German oraz Marka Grechuty. Atrakcją dla dzieci będzie z pewnością występ Marty Torebko, znanej ze swojego repertuaru porywającego najmłodszą publiczność do zabawy.
Przygotowaliśmy dla Państwa bilety w cenach 20, 35 oraz 50 zł, a dla dzieci bilety ulgowe po 5 zł. Można je nabyć w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu na ul. Ratajczaka, poprzez adres mailowy koncert@archpoznan.pl oraz przed koncertem (zobacz plan auli)
Artyści
Barbara Broda-Malon
Mówi o sobie, że jest pszczynianką urodzoną w Cieszynie. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Certyfikowany pedagog wokalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej „Natural Voice Perfection”. Ma na swoim koncie kilka ról teatralnych oraz X Ogólnopolskich Nagród na różnych Festiwalach Piosenki,m.in. Festiwalu im Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze,37 Ogólnopolskich Olsztyńskich Spotkań Zamkowych ”Śpiewajmy Poezję” czy Festiwalu im Marka Grechuty w Zamościu.
Półfinalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w roku 2011. Nagradzana była przez takie osobistości jak: Zbigniew Zamachowski, Jan Szurmiej, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek, Janusz Grzywacz, Jan Poprawa czy Krzesimir Dębski. Współpracuje m.in. z Ryszardem Poznakowskim, Teatrem „Plejada” z Krakowa, Nyską Orkiestrą Kameralną, jak i Orkiestrą Symfoniczną im Karola Namysłowskiego z Zamościa.
Właścicielka Pszczyńskiego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless” gdzie uczy śpiewu i prowadzi rehabilitację głosu dla osób pracujących głosem. Jej uczniowie zdobywają liczne nagrody na różnych festiwalach piosenki,jak również odnoszą sukcesy w takich programach jak: „Szansa na Sukces” czy X factor. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz szkolenia z zakresu prawidłowej emisji głosu.
Obecnie wraz ze swoim zespołem koncertuje z pięcioma recitalami piosenki aktorskiej,rockowej i filmowej. Recital z muzyką filmową, pt. „Na Srebrnym Ekranie” został objęty patronatem honorowym przez Krzesimira Dębskiego.
Recital
Recital „G. kontra G. – piosenki Marka Grechuty kontra piosenki Anny German” wprowadza nas w klimat twórczości tych dwóch wyjątkowych artystów. Przez wiele lat ich piosenki podbijały serca wielu słuchaczy i wysoko były oceniane przez krytyków muzycznych. Gościły na antenie radiowej, w telewizji, na estradach w najodleglejszych zakątkach kraju. Zajmowały również czołowe miejsca na liście przebojów i niejednokrotnie zdobywały nagrody na festiwalach muzycznych.
Zarówno Anna German, jak i Marek Grechuta na trwale zapisali się w kulturze muzycznej, nie tylko polskiej. Pozostawili po sobie pokaźny dorobek artystyczny, który wciąż inspiruje nowe pokolenia. Cieszy nas ogromnie, że po latach możemy słuchać ich utworów w nowej, rzec można, współczesnej aranżacji.
Barbara Broda-Malon wraz ze swoim zespołem zaprasza państwa na ten niezwykły wieczór będący swoistego rodzaju pojedynkiem „gigantów polskiej piosenki”. To właśnie tu piękno i refleksja wpleciona w poszczególne frazy piosenek wzajemnie przenika się i uzupełnia,ofiarowując nam bogaty wachlarz doznań.
Maria Słomak-Sojka
Marta Torebko
Marta Torebko – wokalistka, pianistka, dyrygentka, kompozytorka
Pochodzi z Warmii i tam też rozpoczęła swoją przygodę z muzyką, tańcząc w Amatorskim Teatrze Tańca „Trans” oraz kończąc I stopień w klasie fortepianu i II stopień w klasie fagotu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Jest również absolwentką Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu, Studiów Podyplomowych Gimnastyki Tanecznej i Fitnessu Akademii Wychowania Fizycznego a także Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Artystka wydała niezależnie dwie płyty. Album „Okiem dziecka”. To powrót do dzieciństwa. Autorka stara się spojrzeć na otaczający świat – okiem dziecka. Śpiewając własne kompozycje, naśladuje głos dziecka, opowiadając m.in. o Smoku Teofilu, Delfinie, Biedronce, a także o ważnych Wydarzeniach jak Walentynki czy Urodziny. Drugi album „Feel” to muzyczna opowieść o uczuciach kobiety, która stara się znaleźć idealną miłość. Oczekuje na nią, marzy o niej, i ciągle ma nadzieję. Większość kompozycji na płycie jest instrumentalna. Na co dzień zajmuję się prowadzeniem zajęć taneczno – rytmicznych dla dzieci, uczy gry na fortepianie, prowadzi warsztaty wokalno – taneczne dla dzieci i młodzieży, działa także przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Tam koncertuję w duecie z Izabelą Frąckowiak otwierając swoimi kompozycjami wystawy. Od czerwca 2013 roku można ją również zobaczyć przy fortepianie z Kabaretem Małże i Grupą Impro „Zróbmy to” w cyklicznych spotkaniach na scenie Blue Note w Poznaniu.